Temačna voda
Kratka vsebina
Nič ni bolj grozljivega, ko spoznaš, da so se tvoj dom, tvoja družina, tvoja soseska in zidovi okoli tebe zarotili proti tebi. Ko nisi več varen niti tam, kjer bi moral biti, privrejo na dan najgloblji strahovi. To je rdeča nit nekaterih najbolj vznemirljivih in dovršenih srhljivk-trilerjev v filmski zgodovini: Izžarevanje, Rosemaryjin otrok, Šesti čut. In nenazadnje tudi Temačna voda.
Vse se začne v stanovanju 9F, novem domu matere samohranilke Dahlie Williams (oskarjevka Jennifer Connelly). Da bi našla vsaj malo miru pred svojim nekdanjim možem, ki jo toži za skrbništvo njune hčerke, se s Ceci preselita v ogromen blok na Rooseveltovem otoku, čisto na obrobju New Yorka. Njun novi dom pa jima nudi le malo notranjega miru. Srhljivi zvoki, ki se razlegajo po bloku, škripajoče dvigalo in zlovešči vodni madeži že sami po sebi vzbujajo strah. Toda Dahlia začne kmalu sumiti, da ju ogroža nekaj veliko hujšega.
Kdo ali kaj se poigrava z Dahlio? Lahko zaupa svojim čutilom ali si vse skupaj le domišlja? Vedno pogostejše Cecijino igranje z domišljijsko prijateljico in vrsta nenavadnih dogodkov Dahlio prisilita, da začne vedno bolj dvomiti o sebi in drugih. Narediti mora vse, da reši uganko in zaščiti hčerko. Temačna voda pa vedno bolj grozeče stiska obroč okoli njiju.
TEMAČNA VODA je hollywoodski prvenec priznanega brazilskega režiserja Walterja Sallesa, oskarjevega nominiranca za Glavno postajo. Scenarij je napisal Rafael Yglesias, film pa so producirali Bill Mechanic, Roy Lee in Doug Davison. Ashley Kramer je bil izvršni producent, Diana Pokorny pa koproducentka. Oskarjevki Jennifer Connelly, ki v filmu igra obupano mamo, so se pridružili Dougray Scott, Camryn Manheim in oskarjevi nominiranci John C. Reilly, Tim Roth in Pete Postlethwaite.
Zlovešči blok iz filma res stoji na Rooseveltovem otoku, njegovo notranjost (predverje, stopnice, hodnike in obe stanovanji: 9F, kjer živita Dahlia in njena hčerka, in 10F, nekdanji dom Natashe in njenih staršev) pa so zaradi lažjega snemanja postavili v studiu.
Igralci
Jennifer Connelly (Dahlia Williams), oskarjeva nagrajenka, je svojo večstranskost dokazala v številnih celovečercih. Leta 2002 je bila za vlogo Alicie Nash v filmu Rona Howarda Čudoviti um (oskar za najboljši film) nagrajena z oskarjem, zlatim globusom, nagrado Ameriškega filmskega inštituta (AFI) ter nagradama BAFTA in Broadcast Film Critics Choice. Prejela je tudi nominaciji za nagrado Screen Actors Guild, in sicer za najboljšo igralko, skupaj s soigralci pa za najboljšo igralsko zasedbo. Pred tem ji je odlična upodobitev zasvojenke z mamili v filmu Darrena Aronofskega Rekviem za sanje prinesla nominacijo za nagrado Independent Film Spirit.
Pred kratkim je zaigrala v pustolovski akciji Anga Leeja Hulk, v odlično sprejetem biografskem filmu Pollock, ki ga je režiral in v njem tudi zaigral Ed Harris, in ob Billyju Crudupu v trilerju Keitha Gordona Waking the Dead. Nazadnje smo jo videli v odlični drami Vadima Perelmana Hiša peska in megle, kjer je navduševala ob še enem oskarjevcu, Benu Kingsleyju. Film so posneli po knjižni uspešnici Andreja Dubusa III.
Med njenimi starejšimi projekti je film Pata O'Connorja Nedolžna mladost, Alexa Proyasa Mesto teme, Leeja Tamahorija Skrivnostna smrt, Johna Singletona Higher Learning, Joeja Johnstona Rocketeer, Michaela Hoffmana Some Girls, Jima Hensona Labirint ter Sergia Leoneja Bilo je nekoč v Ameriki. Slednji je njen filmski prvenec.
Tim Roth (Jeff Platzer), nominiranec za oskarja in zlati globus, je filmsko kariero začel z vlogami nasilnežev in morilcev, pozneje pa dokazal, da so mu na kožo pisane prav vse vloge.
Nazadnje smo ga videli na ljubljanskem filmskem festivalu, v Čudoviti deželi, v vlogi krutega kapitana ladje, ki prevaža begunce, in Mušketirju. Zaslovel je s Tarčo Stephena Frearsa, Woody Allen ga je angažiral v Vsi pravijo ljubim te, Quentin Tarantino pa mu je dal najvidnejše vloge v Štirih sobah, Mestnih psih in Šundu. Med drugim je igral v Džankijih, Mali Odessi, Bobu Royu, Barabi, Hoji po robu, Prevarantu, Rosencrantz in Guildenstern sta mrtva, Vincent in Theo.
Sodeloval je tudi v Burtonovi predelavi kultne klasike Planet opic, Nepremagljivih Wernerja Herzoga, Silver City Johna Saylesa in novem filmu Wima Wendersa Don't Come Knocking, ki so ga premierno prikazali v tekmovalnem sporedu cannskega festivala.
Njegov najnovejši projekt je Jump Shot s Kim Basinger in Dannyjem DeVitom.
Režiser
Walter Salles je eden najbolj znanih brazilskih režiserjev. Njegovo delo, med katerim najdemo tako dokumentarce kot igrane filme, obravnava vprašanje izgnanstva in iskanje lastne identitete. Njegova Tuja dežela sodi med najpomembnejše v novejši brazilski kinematografiji. Film je prejel sedem mednarodnih nagrad in bil prikazan na več kot tridesetih filmskih festivalih. Proglašen je bil za najboljši brazilski film leta 1996, kjer so ga v kinodvoranah prikazovali več kot šest mesecev. Leta 1997 je bil prikazan tudi v ZDA.
Uspeh je ponovil z Glavno postajo in zanj prejel kup nagrad. Film je med drugim prejel dve nominaciji za oskarja (za najboljšo igralko in za najboljši tuji film), zlatega leva, nagrado žirije in srebrnega leva, zlati globus za najboljši tuji film in nominacijo za zlati globus za najboljšo igralko v drami in še bi lahko naštevali.
Krvno maščevanje, pri katerem je sodeloval kot režiser in soscenarist, je bil nominiran za nagrado BAFTA in zlati globus za najboljši tuji film, ter prejel brazilsko srebrno marjetico za najboljši film leta.
Nazadnje smo ga lahko občudovali na lanskem filmskem festivalu v Ljubljani, kjer se je slovenskim filmoljubcem predstavil z Motoristovim dnevnikom, posnetem po dnevnikih Ernesta Che Guevare in njegovega prijatelja Alberta Granade o njunem popotovanju po Južni Ameriki leta 1952. Film je na na Sundanceu in cannskem filmskem festivalu prejel pohvale tako kritikov in občinstva ter dve nominaciji za oskarja in nagrado BAFTA za najboljši tuji film.
Komentarji
js sm prejšnji teden gledala kitajsko verzijo.hudo :)) kitajci delajo ful dobre filme.sam kaj ki pol američani vse pokvarijo s svojimi efekti in računalniško obdelavo - kar je meni osebno ful brezveze in čisto neresnično!!! kot da bi risanko gledala!!! :((
kot krog
Film vrjetn res ne bo nč posebnga sam si ga bom useen ogledala. mogoč se bom lahk vsaj nasmejala zraun ;)
Kot sm slišu je film ŠE BOLŠI od Texaškega pokola,kar je pozitivno...komi čakam da mi se mi zlovda ta film.bomo vidl če je res tok hud k texaški pokol al pa še bl...
film sm zhe widu w japonski werziji...morm recht da niti ni tko zlo strashn, in da mu ne bi mogu dt naziw grozljiwka..ampak kwechjemu keii drucga =P samo na koncu se film razzhiwi. to je pa tut use:.
Dark Water oz. temačna vodo sem si ogledal, v japonski različici in bil zelo razočaran, pričakoval sem srhljivko v kateri bi bili mogoče trenutki ki bi človeka malce stresli! Pa nič od tega, obilo dolgovezenja, nakladanja, samo čakaš da se bo nekaj zgodilo in ko se zgodi ni nič posebnega. Skratka dosti se dogaja in zelo malo zgodi, film da zaspiš zraven. Sicer pa od japoncev kaj drugega ne moreš pričakovati npr. Ring... Še sreča da obstaja Hollywood, kjer zadevo malce vzamejo v roke in naredijo tako kot je treba, zato mislim da je mnenje Mikenne zgrešeno! Japonci imajo zamisli, Američani pa jih realizirajo. Samo to z vodo je že malo toomach! Tak film je lahko grozen oz. srhljiv tistim, ki se tresejo ob gledanju Friday the 13
yany sem istega mnenja glede japoncev in ringa
Waw!Ful kul!Japonski je car!Ameriški pa še bl.HUDOOO!Ful bi pohvalu Hoolywood in kolosej k nam da take filme na ogled.Pa naj bo računalniško narjen sej je prov zarad tega okej.Japonci naj kar še naprej delajo take filme,če ne bo odlični Krog utonil v pozabo.To pa ne bi blo kul
to kaj rekel yany je delno prav ,da pri japonskem zaspis zraven. To pa ne res: "Še sreča da obstaja Hollywood, kjer zadevo malce vzamejo v roke in naredijo tako kot je treba" Ker so japonci tisti ki si izmislijo izvirne zgodbe in potem neumni americani, ki nimajo drugega dela grejo delat razlicice od Jap. filmou. Hoolywood je bogi ki nimajo idej!
Res je! Film se na vse pretege trudi da bi bil srhljiv in šokanten, ne zaveda pa se da je nelogičen in enostavno otročji. Zdi se kot da bi režiser zmešal scenarij Kroga s pripovedko kakšne sklerozne babice. Ne morem verjeti, da ga je Marcel dodal kot prilogo k Mladini! Upam, da bo ameriška različica veliko boljša, da bo vsaj gledljiva!
amm ..ja nevem ne tale filmčk...sm vidla japonsko različico pa morm rečt d me ni tko res prestrašu kukr sm misnla d me bo... in zdj gledam tv pa vidm reklamo za tole... res nevem če je sploh vredn ogleda kr pomoje use kar ma je dobra reklama ...sploh pa kukr je reku yany- voda! mislm nooo! sam še en uprašanje.. kakšn se vm je zdeu krog2??
misla sem ga it dans gledat pa sem si premislila glede na komentarje... od 3 sta 2 negativna... čaw čaw,neja
eh draga mikkena, med kitajci in japonci je ogromna razlika, tle si mal pobluzila, drgač se pa strinjam - originali so boljši. tud dark water, sploh pa krog. ameriški je bil prav beden. fantje ne sam hollywoodsko produkcijo gledat, ker je plehka. glejte tud evropske filme. Trije možje in zibelka recimo, je bla tud bolj smešna francoska varjanta. Al pa Življenje je lepo (Italija). Francozi so nardil par hudih trilerjev (Škrlatna reka, Doberman) srbski filmi so pa splo zakon, ne bom našteval, jih je preveč.
Ti nad menoj, glede na to, da tako klestiš čez američane, me zanima zakaj si se tako hollywoodsko podpisal. Pa bi se podpisal Ćkalja, al pa Bjelogrgič.
yoy sm šla tole gledat ne kr si nism mogla pomagat :D na kratko: film je brezvezn, skor da ne idiotski in preveč podobn krogu. uglavnm kr neki!
Ljudje ta film si morte pogledat,res carksi :)
hja... obljubljali so dobro srhljivko, a od tega ni blo nič. Vse skupaj je blo dolgočasno, nepovezano... pa preveč spominja na krog
Film, ki ima vse tisto, kar sem pogrešal pri Krogu. Dark Water obvlada vodo. Na vse mogoče načine. Od spredaj in od zadaj. Pa četudi se ne dogaja na morju ali ob jezeru, marveč v zanemarjenem, cenenem in zatohlem bloku, kjer se v deveto nadstropje naselita mama Dahlia (Jennifer Connelly) in hčerkica Ceci (Ariel Gade). In voda je vsepovsod. Zunaj, znotraj, na stropu, v sosednjem stanovanju, v pralnici, na tleh, v lijaku in v banji. Hudiča, tudi v porah obeh glavnih junakinj in v porah gledalcev, ki padejo v atmosfero. V klavstrofobično gotsko grozo, še eno Sobo za paniko, v še en Hide and Seek, v še en Krog in še en The Grudge. Torej v še en rimejk japonske klasike Hidea Nakate, ki za razliko od Kroga razmišlja s svojo glavo. Ki nam požene mravljince po telesu, nas obliva s hladnim potom in nam v hrbtenico zabada prvinski srh. Dahlio in Ceci namreč napadajo duhovi. Pa ne tisti iz filma Poltergeist in tisti iz številnih ukletih hišic, marveč tisti, ki smo jih vajeni iz japonskih grozljivk. Tisti s tragično preteklostjo, ki se potem sadistično maščujejo vsem okoli sebe. In tokrat gre spet za deklico. Za namišljeno prijateljico naše male Ceci, ki povzroča težave. In Dark Water seksa kot Žrelo, ali če hočete, kot Deep Blue Sea, le da za to ne potrebuje niti enega morskega psa, temveč le izvrstno atmosfero in nekaj umazane vode.
ja zaj pa res nena vem...al je toti režiser tak ftrgan na vodo al samo nena zna plavat pa se vode boji pa misli da je to kao grozno... kaj te vem...za kake otroke bi to že lahko bla grozlivka oz triler...
ola folk.kak ste kaj?jaz bi rada poveala da film ni bil nix kaj posebnega ne.ampak doro...še gre nakak skoz.aydeka meyte se.vse vas mam rada...mwa
Filn je na začetku kar precej dolgočasen proti koncu pa je zelo zanimiv in krut.
Film ni ravno obljubljeni triler, ni srhljiv, grozljiv niti temačen, kaj šele šokanten. Je zmeren, soliden film o nadnaravnem in vedno istem- namišljenih prijateljih. Mislmim, saj je ql, tako grozen pa spet ni...Sploh ne.
Film je čisto ok, zadnje čase pa filmske užitke v mariborskem Koloseju kvarijo 15 - 20 letni mulci, ki so očitno zamenjali kinodvorano z gostilno. Kar se je dogajalo na petkovi predstavi Temačne vode, pa presega že vse meje! Kje hudiča so tisti redarji, ki bi naj skrbeli za mir in red med predstavo? Če že dam denar za vstopnico, pričakujem, da si bom tudi predstavo ogledal v miru, ne pa da moram poslušati vreščanje, kričanje in sprehajanje v dvorano in iz nje. Če se to zgodi na kakšni naslednji predstavi, bom zahteval denar od vstopnice nazaj! Pa še nasvet tistim petkovim imbecilom - najdite si kakšen drug prostor za sprošanje vaših butastih hormonov!
Sem misla da je bolši film. Ful je podobn krog pa onim skrivalnicam. Drugače me je blo pa vseeno strah =P
ta film je pa zakon...res je, da je v sredini dougčs..sam na koncu je pa tok hud, da konc...
Še eden film o duhovih. O mali punčki ki noče biti sama. Vendar tukaj ni prisotna tista čista zloba kot pri krogu. Tukaj je poudarek na čustvih, na osamljenosti. Film je bil dober v vseh pogledih, vendar mu je nekaj manjkalo. Nekaj kar je krog imel. Nekaj začimb. Vseeno je film vreden ogleda.
moram povedati,da že sama vsebina pritegne vsakega posaneznika! je film vreden ogleda
nad filmom sem bila zelo razočarana. Podobna zgodba kot pri krogu.
razočarana...
Za vse strgo Hollivudske privržence moram povedati da že nekaj časa spremljam filme tuje produkcije, ker sem se enostavno naveličal klišejskih holivuskih filmov, in ko prebiram takšne komentarje si ne morem kaj kot pa da se nasmehnem vsem vam, ki pravite kko je holivud zakon. No tisti ki imajo malo manj tiste sive materije v glavi je razumljivo da tako govorijo. Vse to pa ma veze z japonskimi različicami/original i Dark Water-ja in Kroga, ki po mojem mnenju niso neki vrhunski filmi so pa definitivo izvirni in imajo svoj poseben "fealing" ki je značilen za japonsko kulturo in kdor je ne dojame naj pač ne kritizira stvari ki jih ne dojame :P aja pa btw morate se zavedat da vam Holivud ustvarja smisel za dober filem in če samo Holivud gledate si žal ne morete pomagat da ste tako omejeni ^_^;
Mislim, da je film zelo dobra priložnost za vsakega od nas, da sami pri sebi preizkusimo vse svoje strahove. Tiste, za katere vemo in tudi tiste, ki se skrivajo globoko v nas. Tisti, ki se tega ne zavedajo, tiste je že tako strah, da pred tem zapirajo oči. Zaradi tega ni nič čudno, če imajo takšni odklonilen odnos do vsebine filma in bi najraje zaspali ob gledanju. Sicer pa je film narejen klišejsko vendar to ne zmanjša vrednosti njegove vsebine in zega kar hoče povedati. Strah pred imaginarnim, ki je v nas lahko povzroči veliko gorja!
filma se nisma gledale upama da bo vredi ker je grozlivka in ima dobro vsebino
Glede na to, da sem v dvorano odšla polna pričakovanj, me je film popolnoma razočaral. Punčka, ki je razočarana, ker so jo zapustili in potem teži navadnim smrtnikom.takih filmov je zadnje čase že preveč. Pohvalit moram dobro pričarano melanholično vzdušje. Konec pa je bil popolen poraz! Zgodba nima nikakršne pretresljive vsebine in je na splošno zelo predvidljiva.
Ja no...men ta film ni bil tolk usec ker ubistvu sploh ni tolk grozn oziroma ni nc grozn...sam neki se cez cel film usi trudjo ustvart srhljivo ozracje...no jst bi rekla da jim ni glih ratal
film sm gledala v japosnki razlicici in se powsem strinjam z yany-jem!razocarali so me s svojo otrocajsko gruzlivno oz,. srhljivko!v japonski razlicici mi je bilo grozno samo takrt ko je bila mala puncka Yoki v vrtcu gleda ko se ji nekdo priblizuje-vendar je vse kot pri ostalih gruzlivkah s 80ih!!! pa to je res The Fridey 13 je ena takih ko ima bedne prizore ki so smesni oz. butasti zasedba pa misli da so gluzljivi! BEDA! Lp, Nikica
sama se si ogledala sem japonsko različico.GROZA!nobe nih srhljivih efektov,nobene pametne vsebine, zato me je ta film odvrnil od gledanja ameriške temačne vode, vendar upam, da so se vsaj malo bolj potrudili zanj.
Življenje je sestavljeno iz dobrih in slabih dogodkov. Med tem ko moramo pri prvih paziti, da nas ne prevzamejo, so slabi dogodki nevarni, če jih nikakor ne moremo preboleti in pozabiti. Vračanje v preteklost kmalu ustvari začaran krog, ki nam vse bolj onemogoča soočanje s sedanjostjo in v skrajnem primeru se meje med iluzijo preteklosti in realnostjo povsem porušijo, prihodnost pa zalije Temačna voda travmatičnih spominov. Temačna voda je grozljivka, ki ne želi prestrašiti gledalca z nenadnimi šoki čudnih spak ali krvavih prizorov, temveč se raje prav počasi levi iz dramatičnega trilerja v zelo učinkovito atmosfersko srhljivko. Paranormalni del, kjer se pozna, da je ideja nastala v glavi ustvarjalca Kroga Kôjia Suzukija, služi zgolj za ustvarjanje zapleta in razpleta, med tem ko jedro tvori psihološka drama, kjer mučni spomini iz preteklosti vse bolj vdirajo v sedanjost, enkrat s pomočjo kemičnih drog, drugič zgolj zavoljo paranoje in drugih psiholoških "igric" človeškega uma. Zgodba se v začetku sicer zdi povsem linearna in logična, a se kmalu pričnejo pojavljati številni časovni vdori iz preteklosti, ki do te mere popačijo realnost, da kmalu več ne vemo, kaj se dejansko dogaja, kaj pa so zgolj sanje ali pa prividi in prisluhi osrednjega lika. Mar res obstaja neko skrivnostno dekletce, ali pa je to zgolj mladostni alter-ego glavne junakinje, ki je bila kot otrok duševno zlorabljena, trenutne psihične obremenitve pa so v podzavest potlačene spomine in težave zopet naplavile na površje. Na tem nivoju uspe filmu odlično pritegniti gledalca, ki je ves čas v negotovosti, ali je zgodba prikazana (filmsko) objektivno, ali pa gre zgolj za subjektivno zaznavanje in doživljanje glavne junakinje. Svoje dodata tudi odlična scenografija in fotografija, ter seveda izbira lokacije, ki z naraščajočo temačnostjo in depresivnostjo ustvarijo popoln občutek nemoči in povsem onemogočijo kakršnokoli prijazno misel na boljšo prihodnost. Stanovanjska utopija sodobnih velemest tako postane nepredušna kletka, katere stene vse bolj utesnjujejo stanovalce - skratka neke vrste Soba za paniko, kjer pa glavnih likov ne ogrožajo slabi ljudje, temveč slabi spomini in človeška psiha. Film v zadnji četrtini povsem brez potrebe zapluje v povsem paranormalne vode, ki - zaradi številnih podobnih zgodb v zadnjem času - nekoliko zmanjšajo samo zanimivost filma in tudi negirajo številna prej izpostavljena spoznanja o (uničujoči) moči človeške psihe. Seveda ne gre spregledati igre Jennifer Connelly, ki so ji take vloge ženske v krizi (po možnosti s številnimi psihičnimi težavami) dobesedno pisane na kožo, tako da se gledalec lahko res vživi v njen lik. Poleg igralsko prav tako zelo kredibilne in maksimalno simpatične deklice Ariel Gade, se za odlično izbiro izkažejo tudi John C. Reilly, Pete Postlethwaite in Tim Roth, ki simbolizirajo čustveno odtujenost ljudi, ki se raje zlažejo, kot pa da bi vsaj prisluhnili sočloveku v stiski. Temačna voda je eden tistih filmov, ki si ga vsekakor splača pogledati v kinu, da lahko zares občutimo naraščajoči občutek utesnjenosti in psihične uničenosti, ki glavno junakinjo pripeljejo do roba ... in jo brez milosti potisnejo na drugo stran, ki pa je dejansko tudi neke vrste odrešitev. Odrešitev od sveta, ki ni znal prisluhniti - že to je namreč velikokrat dovolj velika opora in pomoč človeku v stiski, zato se včasih vendarle splača vzeti nekaj več časa in prisluhniti! Lep živopisan pozdrav :-)
Bolj bednga filma nisem v zivljenju gledala. Ni vsebine, ni teme...Ni vredno niti 100k dat za ta film
film je ful brez vezni, pravzaprav je nekakšna komedija. jaz sem se smejo pol pa me je en ded poleg nahrulo :D:D:D:D:D:D:D
Film se mi zdi zlo klišejski! Nobenih novih zapletov al pa kej tazga tko da je čist predvidljiv. Ok sej bi mogoče bil čist cool sam če ne bi bil konc čist brez logike. Glede telih japonskih izvirnikov .jst sm namreč gledala japonski Krog in me je čist ražočarou. Tut enkrat se nism stresla kaj šele d bi me blo kej strah. hehe Drgač bi pa pohvalla ameriški Krog k je res en hud film. Drgač so pa grozlivke v današnem času itak vse narjane na isti način in ni ponavat nč novga!
Na začetku je film čist brezvezn sam pol u nadaljevanju me je pa kr ene parkrat vrgl iz stola:):):)usebina me pa spominja na film Krog...
film je tutalna bdrija...škoda dnarja, pa časa...res brez veze, jponska werzija je bolša.
Film sem si ogledal pred kratkim na DVD-ju, pa mi je bilo dolgčas že po prve pol ure. Ni nikakršnih grozljivih elementov, nič zanimivega. Cel čas čakaš, da se bo zgodilo kaj, kar bi upravičilo naziv "triler". Film je name pustil zelo mlačen vtis... NE PRIPOROČAM!
Skoraj dve uri sem sedel in cakal, da cistilka pride in spuca po tleh razlit milksake, ki so ga ocitno pustili neki mulci pred nami. Upam, da so bili mulci. Dejstvo, da je kljub prosnji ni bilo, mi je bilo bolj grozljivo kot pa sam film, ki je kr neki. Zdaj, ce vodo pobarvajo s crno barvo, pa tam neko plesen na strop nadrekajo, pa en otrosko torbo z barbiko v njej na strop zgradbe nastavijo, mislijo prec, da so srhljivko posneli? Ce se ze dolg niste naspali ali pa mislite, da vas bo Lojze poklical, v tem primeru je film vreden "ogleda". Drgac pa za ta denar pejte raj na pir!
pred nekaj dnevi sem si tudi jest ogledala ta film. pa brezveze! nč grozn, pa dogodki se ful ponavljajo za drugimi filmi! v premieri se mi je zdel tok dober, v resnici pa en larifari.
Film me je razočaral do konca.. totalna bedarija, dolgčas, nobenega dogajanja. Za boljši okus definitivno predlagam originalno japonsko verzijo.. ki bi jo lahko poimenovali za neko srhljivko, ne pa ta ameriški crap.
ta filem je bil gul dober. maj je bil grozliv. Upam da bo kmal kaseta prsla
ta filem je zakon. samara je pa se vecji zakon. naj bolsi gilem od vseh. komej cakam da pride 3. dev v kino. un kjer je ta filem vodi je zakon. grozliv je in samaro se lepo zrihtali.
FILM JE RES KR NEKI!!!TO SPLOH NI GROZLIVKA CE MENE UPRASAS"""!!!UNA NATASHA AL KAR KOL JE BLA SPLOH NI BLA GROZNA STOKRAT BOLS KROG!NE PRIPOROCAM OGLEDA !!! MEYTE SE FOLK!!
ok...ful sm bla vesela končn bom šla lohk film gledat...pol pa šol...men se zsi da sm bl spala kokr pa gledala...preveč je skopiran od kroga...pa še dost bl bedn:S:S.upam d si kdu kej tazga nov več prvošču kr je to totaln polom...pa mjte se*
ful je carski film.morte gledat!!
ameriški film sem gledal samo do polovice,fulll hudo malo nisem vedo zakva ker samo sem zgruntal.japonci imajo pa strašno domišlijo nimam kaj film mi je bil všeč!!!1tko da kr tak naprej pa bo!!!
film je cool sam ni strasn..
Tvoj komentar
Si film že videl in želiš svoje vtise deliti z drugimi? Napiši svoj komentar! Zanimive ocene filmov bo urednik nagradil z .
S komentarji obiskovalci izražajo svoja mnenja, ki niso povezana z uradnimi stališči podjetja. Pridržujemo si pravico do neobjave komentarjev, ki se v vsebinskem smislu ne navezujejo na obravnavani film, ki so žaljivi, opolzki ali brez kakršnega koli pomena. Enako velja tudi za komentarje, ki izražajo in spodbujajo nestrpnost, navajajo h kriminalnim dejanjem ipd. Komentarje izločamo po lastni presoji. Za mnenja ne odgovarjamo.
pfej, še eden holivudski remake japonske srhljivke :/ sicer pa iritajoče podoben Ringu.